FitGurme yazılarıma başlamayı erteleyip duruyordum ! Buradaki yeni hayatımıza ve düzene alışana kadar kendime vakit tanımıştım. Sanırım artık vakti geldi ! Blog yazmaya Ceylan’dan ile başladığımdan, onu pek bırakmaya gönlüm el vermiyordu. Aslında ona bir şekilde devam ederim sanırım, zira bu blogun amacı biraz farklı !

Bu blogda benim fit/sağlıklı kalmaya çalışarak hayatın keyfini çıkarma çabamı anlatmak, böyle bir yaşamı tercih edenlerle tecrübelerimi paylaşmak ve karşılıklı bir şeyler de öğrenmek, en çok da her zaman keyif almak tabii ki!

Buarada yazacaklarım tamamen kişisel bilgi ve tecrübelerim olacak, asla bir uzmanlık iddiam yok, anlatılanları uygulamadan önce uzmanlara danışmak lazım, hatta uzmanların cevaplarını bana da yazarsanız sevinirim!!! Bayılırım uzmanlara soru sormaya!

Bendenize gelince, 2 çocuk sahibi, 39 yaşında, BMI’ı 21-22 arasında değişen, her daim 2-3 kilo vermek isteyip, güzel yemeklerin cazibesinden kurtulamadığından asla o 2-3 kiloyu veremeyen, verse de koruyamayan bir kadınım !! Diyetler, diyetisyenler, beslenme kitapları, siteleri hakkında ne kadar meraklıysam, aynı oradan yemek-gezmek-içmek konusunda da meraklıyım! Bu iki merak birarada olunca hayat iki uçta gidip geliyor!

Yine de pek çok zaman keyifle yerken dikkat etmeye ya da dikkat ederken keyif almaya çalışıyorum. Şimdi Cenevre’deki hayatımızda bunu yapmak biraz daha kolay çünkü bu yıl çalışmayı bıraktım ve spor manyağı bir memleketin ortasına düştüm!!

Buarada, dünyanın bu bölgesinde hiç beklemediğim kadar herşeyin doğalını tercih var, sanırım gelişmişlik oranı arttıkça, yeniden doğala dönüş o kadar artıyor. Ben de hergün yeni şeyler öğrenip-keşfediyorum, bunları buradan paylaşmak güzel olacak sanki?

Aklımda sizlerle Fitgurme felsefesine uyan tarifler, yöntemler, kitaplar, siteler, yiyecekler, destekler paylaşmak var. Umarım bu blogdan da en başta keyif alırsınız ve de yan etki olaraktan az da olsa faydam olur !

Hepinize hayattan keyif alırken fit de kalacağınız günler diliyorum :)