Detoksun 4.günü ogleden sonra yaptigim kaçamak harici fena degildi sanirim!!
Sabah nefis (?!!) sebze suyumu ictim ama saat 10’da pilatese gidecegim icin öncesinde, oralarda düşüp bayilmayayim diye (olmazdı tabii abartıyorum) az biraz granola ve klasik vazgecilmezim kahvemi ictim! Bunlar Clean listede yoklar ama benden bu kadar “Clean” oluyor iste!
Öğlen salata ve ızgara sebze yedim, bu kısmı iyi!

20131003-210222.jpg

Sonra aksamüstü oldu ve oglanlar eve gelince kizarmis ekmek peynir istediler!! Ah o kizarmis ekmek kokusu yok mu??!! Zaten evde pistigi icin gece piserken kokusu rüyalarıma giriyordu! Bir de kızarırken ki kokusu artık son nokta oldu!! Allahtan evde yaptigimiz, tambugday-çavdar karısımı, organik-morganik ama un undur iste, hepsi bugdayın bir akrabasi! Demek ki unsuz sadece 4 gün dayanabiliyormusum! Bir dilim, mozerellali kizarmis ekmegi lüpledim!! Bugünün itirafi da budur!

reçel

Resim yazdan kalma, bu sefer azıcık günahım hafiflesin diye reçel yerine salatalık koydum!!!!!

Aksam da pek de keyifle içmediğim, Clean kitabındaki mantarlı-kabaklı çorbayı içtim. Bunu daha lezzetli hale getirene kadar tarifini vermeyeceğim. Siz bu esnada Şemsa’nın nefis tavuk suyuna sebze çorbasını yapın bence, bin kat daha lezzetli hem de gayet sağlıklı (yani tavuk kısmı hariç).

Yatmadan önce de 2 bardak limonlu su!

Sanırım 5.gün benim için son gün olacak! Daha fazla bu çileye dayanamayacağım!! Belki haftaya birkaç gün daha yaparım ama hafta sonumu böyle geçirmeyeceğim! Bir de bu başağrısı beni huzursuz etti. Yeterince toksin attığımı ümit ediyorum! Adamcağız yazmış, yılmayın, dayanın 3 hafta yapın diye. Zira oruç tutanlarda 1 ay boyunca tüm gün, hele yazın daha da uzun sıcak havada aç kalıyorlar. Dolayısı ile eminim bazı bünyeler için mümkün. Ama bana göre değil! Üstelik bir uzmana danışmadan, bi doktor desteği-takviyesi olmadan yapılan bu tür işler içime sinmiyor.