best healthy snacks

Oldum olası bu konuda zayıf oldum! Bir şekilde akşamları çoğunlukla kazasız atlatabiliyorum çünkü akşam 8’de yemeği bitirip, 11 gibi hafif aç yatınca, vücudun salgıladığı hormonlarla yağ yakımını uykudayken yapıyor olması fikri aklıma yatıyor !

Ancak öğleden sonrası benim için en zor zaman ! canım çayla beraber Eti Burçak gibi bir şey ya da güzelinden bir tost ya da simit çekiyor tabii ki!!

Ve fekat diyet yaparken bunlar zinhar yasaklardan ya da 1-2 tane bisküvi filan yemen gerekiyor ki o kutu açıldı mı o kadarla yetinmek mümkün mü? Uzun zamandır aklımda, “diyet atıştırmalıklar” yazısı yazmak ve ilk iş kendimde denemek !

Önce araştırma sonuçlarından beğendiklerim:

1. Dün, takip ettiğim blogda gördüm marine edilmiş salatalıklar, ya da parmesanlı kabaklar, neden olmasın? Ben sadece kesip-doğrayıp yiyordum, bu daha da eğlenceli olmuş!

2. Hiç aklıma gelmezdi ama Pinterest’de “The Best Healthy Snacks” başlığında çok güzel öneriler var, mesela:

  • salatalıklı salsa (yani yoğurtlu kaşık salatası gibi ama domates yok)
  • sebzeler ya da meyvelerden yapılan cips (yani incecik doğrayıp, tatlandırıp fırına atıyorsunuz!)
  • çeşitli şekillerde tatlandırılmış yoğurtlar

3. Benim genelde yaptığım ise, 1 kap yoğurda, 2 çorba kaşığı keten tohumu, 1 tatlı kaşığı tarçın ve varsa da 1 kaşık yulaf ya da lif ilave etmek şeklinde. Keten tohumu sağlık için, tarçın tatlı isteğini bastırmak için, yulaf ya da lif de mideyi şişirmek ve bağırsakları çalıştırmak için !

photo (3)

4. Pek sevmediğim ama bugün denemek için aldığım tatsız bisküvilerden..Bir tanesi 28 kaloriymiş, Türkiye’de de benzerleri var, maksat ağız oyalansın !!

gerble

Buradaki Gerble markası diyet konusunun uzmanı! Kocaman reyonları var genelde ve her seferinde değişik birşeyler keşfediyorum!

Araştırmalarım devam edecek, bunlar bizi kesmez !

Sizin en sevdiğiniz diyet atıştırmalıklar nedir?