Iste yine cuma oldu ve haftasonu ikilemi kapida! Ustelik bu hafta cok da verimli bir diyet yapamamışken!

20130125-164559.jpg

Hernekadar cumaetesi daglara gidip kayak yapma fırsatı olsa da ayni yerde nefis burgerler ve patates kizartmalari yanina da bir bira cazibesi de var!

Cuma aksamlari da mutlaka meze ve raki ile donatilmis bir masanin hayali aynen duruyor!

Simdi ne olacak?

Bolca karbonatlı su içilip asit-alkali dengesi kurulabilir, çantada bolca badem bulundurup acligi ara sira onunla bastirabiliriz! sabah kahvaltıda ise önce büyük bir bardak sebze suyunu içip, ardından midenin kalan bölümüne leziz peynirleri ve zeytinleri yerleştirebiliriz!

Ya da meze olarak daha cok salata ve saglikli cesitlere yonelebiliriz?

20130125-165155.jpg

Resimde görüldüğü gibi ayni atıştırmalığı saglıklı bir şekilde sunmak mümkün!! Bira ve cips yerine salatalık ve ayran da fena bir seçim değil hani. Guakamala sosuna bu açıdan bayılıyorum. Biraz avakadoyu, sarımsak, domates ve yeşil soğanlar karıştırıp, zencefil, tuz karabiberle tatlandırınca, ister tek başına ister dip sos olarak haftasonu menüye katmak güzel bir fikir!

Haftaya farklı bir strateji izleyeceğim, sevgili diyetisyenim Seda’nın önerilerini uygulayacağım. Kısaca bildiğiniz sağlıklı beslenme yöntemi. Zira insan alışkanlıklarındna uzaklaşmaya çalıştıkça, onların özlemi ile yanıp tutuşuyor ve sonunda onlara fazlasıyla geri dönerek, daha da sağlıksız bir beslenmeye dönüşüyor! Önemli olan sevdiğimiz şeyleri ölçülü ve dengeli bir şekilde tüketebilmek..

..de acaba bu haftasonu onu başarabilecek miyim?

Bakalım, göreceğiz !

Herkese lezzetli ve fit bir haftasonu diliyorum !

Not: Sevgili diyet günlüğüm, sana daha güzel şeyler yazmak isterdim ama bu hafta ancak 53.8kg görebildim, yani hedeflenenden 800gram fazla! Boyunuz 1.60 sınırının altındaysa, yaşınızda 40’lardaysa, o 800gramı vermenin ne kadar zor olduğunu bilirsiniz.. Neyseki bu hafta spor açısından verimliydi, belki haftaya daha güzel bir sonuca ulaşırım, ümidim kaybetmiyorum!!