June calender

Bugün 17 Haziran 2014, iki önemli konuda benim için milat olacak!

Birincisi bugün Institute for Integrative Nutrition’da (Bütünsel Beslenme Okulu) “Health Coach Certificate Program” yani Sağlık koçu programım başlıyor! 1 yıl sürecek bu program sonucunca umarım sınavları ve projeleri geçebilirsem, resmen sağlıklı beslenme ve yaşam konusunda koçluk yapabileceğim. Elbette bu sertifika bir başlangıç olacak ve sonrasında da öğreneceğim pek çok yeni konu, programlar ve eğitimlerle bu çok sevdiğim alanda çalışmaya başlayacağım.

IIN 1IIN 2

Institute for Integrative Nutrition (kısaca IIN), bu alanda 20 yıldır hizmet veren, kurucusunun sağlıklı beslenme ve yaşamı daha çok insana yayma aşkıyla biçimlenmiş, bu alanda pek çok ünlü ismi bir araya getiren bir okul. “Yaşam/Karier Koçluğu” gibi bu da günümüz dünyasının ihtiyaçları ile ortaya çıkmış yeni alanlarından biri. Uzman bir doktora gitmeden önce ya da sonrasında, Sağlıklı Yaşam Koçunuzla belirleyeceğiniz programı takip ediyorsunuz ve koçunuz sizin başarıya ulaşmanız için size sürekli destek oluyor. Zaten diyetlerin ya da aktif yaşamın en büyük düşmanı, belli bir zaman sonra motivasyonu kaybedip sürekliliğini sağlayamamaktır. İşte “koçunuz” (kulağa komik geliyor biraz di mi?:) size bu “sürekliliği” sağlamada, bu yolu izlerken ihtiyacınız olabilecek değişimleri yapmanızda yardımcı oluyor.

Daha anlatacak çok şey var ama hele bir bugün başlayayım, öğrendikçe sizlere bol bol yazacağım!

Fitgurme ceylan

Bugünü vesile ederek de ne zamandır hazırlandığımız diğer önemli konuya, blogun yeni dizaynına da geçiş yapalım dedim! Bir süredir DPN Design ajansıyla, çok sevgili Arkan Çinetçi ile hem logo hem de sayfa üzerinde çalışıyorduk. Derken Özgür Savaş Demir de blogun yeniden yapılanmasına el atınca, ortaya çok içimize sinen bir iş çıktı, umarım siz de beğenirsiniz! İkisine de buradan tekrar çok teşekkür ederim!

Arkan’ların dizaynı olan logo ve mottomuz “Keyif Alırken Fit Kal” tam da benim  hayat felsefemi özetliyor. Lezzetten vazgeçmeden sağlıklı ve fit kalabilmenin yolculuğu!

Bu konuda düşündüklerimi biraz daha detaylı “kim o” bölümünde yazdım, buradan bakabilirsiniz.

Hayat, özellikle benim gibi 30-40’lı yaşlardakiler için, son dönemde pek çok tatsızlıklarla doldu, keyfimizin kaçması için hemen her gün birden çok sebep var! Diğer yandan ne kadar sağlıklı ömrümüz kaldı, sevdiklerimizle daha ne kadar sağlık ve keyifle yaşayacağız onu da bilmiyoruz. Dolayısıyla, sadece kendimiz için değil, elimizin uzanabildiği tüm insanlar için, daha keyifli ve sağlıklı bir yaşamı, arada da hayattan kaçamaklar yapabileceğimiz anları çoğaltmalıyız. Zira geri kalanı, özellikle de ülkemizdeki pek çok insan için yeterince stresli-yorucu-zor!

Bugün yeni bir gün, yeni bir başlangıç olsun, Sağlıklı Yaşam Koçluğu programının başlaması ve blogun yeni yüzü ile hayatımın geri kalanında, o çok sevdiğim “keyifle beslenmek, sağlıkla yaşamak” alanında, bana ve ulaşabildiğim herkese yeni bir sayfa açılsın! Önce kendimi bir eğiteyim, sonra da umarım birilerine daha faydam olur!

Çok sevdiğim bir sözle bitirelim, “Hayırlı  Olsun” ya da Mert’in çok sevdiği sözle, “Oley”!!

IMG_5335