ImageImageIMG_5458648

Haftasonunun tehlikeli olacağını biliyordum! Her eve misafir çağırdığımda kendimin de  sevdiği şeyleri yaptığımdan, benim için de gelenler için de diyet açısından tehlikeli oluyor. Ancak lezzet açısından fena bir “pazar 5 çayı” sayılmazdı sanırım :)

Yeni favorim, Elif’ten öğrendiğim patlıcana sarılı peynir+ceviz+fesleğen ruloları. Artık her misafir zamanı yapıyorum. Patlıcanları ince dilimleyip, üzerine zeytinyağ  sürüp, fırında yumuşayıncaya kadar tutuyorum (ya da tost makinesinde de ızgara yapabilirsiniz). Diğer yandan da beyaz peynir ve keçi peynirini, ceviz, fesleğen ve isteğe göre sarımsakla karıştırıyorum (peyniri çatalla ezip, dövülmüş ceviz ve ince doğranmış fesleğen yapraklarını ilave ediyorum). Daha sonra bu içte minik rulolar yapıp, patlıcanı etrafına sarıyorum. Üzerine de domates ve fesleğen ya da maydanoz yaprakları ile süslediniz mi, pek havalı bir tabak meze hazır !

Diğer peynir topları ise keçi peynirlerinin farklı versiyonları ! Özellike kuru incirlisi harika !

Masanın en yaramazı ise taco-naço-cips sosları ! Biri guakamalo sosu (bayılıyorum!), diğeri yoğurt-sarımsak-nane-kekik-dereotu-tuz karışımı, sarımtırak olansa benim özel spesiyalitem ! İçindekileri tahmin edin bakalım ne olabilir? Çok merak eden olursa yorumlara yazarım!

Menüde kısır, narlı-kurutulmuş domatesli-çekirdekli ıspanak salatası, muammaralı-tartarlı ekmekler ve bruskettalar da vardı. Son olarak da fırında brie peyniri ile, sebzeli-tatlı-ekşi soslu karides.

Eh bunun sonunda dün varılan güzel sonuçtan biraz sektik tabii ama bence ara sıra bu da lazım! Bugün 2 saat spor ve gayet dikkatli bir diyetle haftaya başladık! Bu hafta sebze suyundan sonra, sabahları normal kahvaltımın yarısını yiyerek devam edeceğim. Spor yaptığım günlerde de proteini arttıracağım. Hepsi iyi de bugun içimdeki tatlı yeme isteği nerden çıktı?? Ah dün Hande’nin getirdiği nefis tiramisudan yeterince yiyemediğim için herhalde, resmen içimde kaldı sözü yerini buldu !!

Of valla kilo vermek zor zanaat, başarabileni tebrik ediyorum !

Umarım her zamankinden daha fit ve gurme bir haftanız olur..