20130130-065120.jpg20130130-065103.jpg

Dün nihayet Cenevre’de pek fazla gitmediğim bir bölgeye, Carouge tarafına gittim. Küçük bir şehirde yaşamaya başlayınca, yıllarca günde ortalama 3 saat yol gittiğini unutup, 20dakikanın üzerindeki yerlere gitmez oluyorsun! Belki de biraz bıkkınlıktan olsa gerek, vaktini yolda geçirmeme şansın varsa tabii ki onu tercih edip ve fena bir şekilde de alışıyorsun!

Carouge’un diğer bölgelerden farkı belki de pek tipik Cenevre’li değil daha çok Fransız-İtalyan havasında olmasıdır. Tabii bu bahsettiğim Carouge’un tam ortasındaki küçücük bir kurtarılmış bölge. Bilmem takip ediyor musunuz ama ben Çok Gezenler Kulübünü seviyorum ve orada da hem Cenevre’yi hem de Carouge’u güzel anlatmışlar, tavsiye ederim ! Genelde şehirlere sıradan bir rehberden daha farklı bir bakış açıları oluyor ki ben Cenerve’yi de onların tavisyeleri ile keşfetmeyi seviyorum..

Gelelim işin “gourmet” tarafına ! Cenevre pek gurme bir şehir sayılmaz, bir Lyon gibi iddası, bir Londra gibi bir geniş yelpazesi ve seçenekleri yok. Daha az seçeneklerle, genelde çok pahalı ve ödediğinize gerçekten değer mi diye düşünerek yaşıyorsunuz burada. Yine de işte Carouge gibi bir bölgede farklı bir kaç güzel yer bulmak mümkün, yaşasın !

Dün gittiğimiz Les Flacons şık, havalı, yükseeek tavanlı, açıkmutfaklı, yemeklerin güzel, fiyatların şişkin olduğu bir mekandı. Menü çok sadeydi ve içerde alıştığımızdan çok daha fazla eleman çalışıyordu! Baştan salata ve ana yemek olarak çok hoş bir balık (üzerindeki elmalar, altındaki patates ve etrafındaki havuç sosu nefisti) yesek de..

20130130-065140.jpg

ardından dayanamayarak ısmarladığımız tatlı bizi bitirdi ! Allahtan 3 kişi paylaştık ama yine de sol taraftaki çikolatalı şaheserin tadı hala damağımda, beni tekrar çağırıyor!!!

20130130-065038.jpg

Off yine tutamadık kendimizi, tüh derken akşama aniden misafir geldi ve önden fondü, arkadan koca bir tepsi lazanya, kahvenin yanında çikolatalı lokum derken gitti bizim diyet, buhar-yalan-toz ne derseniz artık, o oldu!

Lazanyanın resmini çekmeyi unuttum! Bu konuda da hergeçen gün kendimi aşıyorum ama lazanyanın light versiyonunu da bulmam lazım, zira benim hazırladığım tepside 5000kalori yatıyordu!

Velhasıl, sonunda sevgili diyet günlüğüm, dünkü salı kaçamağından sonra hala 53 sularındayım ama bu hafta 52.9’dan da olsa 52 sınırlarına girebilmem çok zor ! Yine de ümidimi yitirmeyeyim ben!,

Fit ve leziz günler dilerim!