IMG_6630

Gecen hafta çok kısa bir İstanbul kaçamağı yaptik. Hava tatsız, bizimkiler de rahatsız olunca bu defa pek de keyifli olmadı İstanbul.

Yine de bir kere Kantin’e gitmiş olmak bile bana yetti diyebilirim! Öncelikle baharı masalara minicik bir buketle sunmaları hemen insanın keyfini getiriyor. Sonra seçmekte biraz zorlanıyorsunuz tabii! Aslında az ve öz bir menü var ama yine de hep yemediklerimde kaldı aklım!!

Önden narenciyeli tabule aldık, nefisti gerçekten! Kış biterken son bir defa daha yapmalı ya da belki de bahar meyveleri ile de olur? Çilek çok yakışmaz mı bu salataya?

IMG_6626

Ardından bu leziz sebze türlüsünü yedik. Nasıl pişirilmiş, içine ne konmuşsa, ağızda hemencecik dağılan, her biri kendi tadının doruğunda sebzelerden oluşan bir türlü. Üstelik yağ-domates sos filan da yok?

IMG_6627

Arada aldığımız bu incecik çıtır hamurlu, özel yapım somon fümeli pizza (orada başka bir adı vardı bunun, neydi hatırlayamadım!) gerçekten lezizdi!

IMG_6628

Ve tabii ilk okuduğumdan beri kokusu burnuma, Cenevre’ya kadar gelen köfteler! Bildiğimiz anne ya da anneanne köftesi yani!

IMG_6629

Vee finalde dondurmalı irmik helvası, sakızlı su ve okkalı Türk kahvesi!

IMG_6625

Tek eksiği aşağıda dükkan bölümünde görüp, garsona resmen yalvarmama rağmen, yukarıya getirmedikleri zeytinyağlı enginar oldu! Kuralcı İsviçre’lilerden sonra kendi ülkem de bazen bu “gönül-hatır işi” muameleye bayılıyorum ama “Şemsa Hanım’ın babası bile gelse sunmuyorlarmış yukarıda”(dedi garson), biraz kalbimiz (ve midemiz) kırıldı tabii ama ne yapalım, yukardakilerle yetinmek de güzeldi!

Buarada aslında yemekler hem yağ oranları, hem porsiyonlar hem de içerik olarak o kadar sağlıklı ki, tatlı kısmını es geçmeyi başarsanız, gayet güzel diyet yapmış olursunuz. Biz diyet olmasa da sağlıklı yediğimizden eminiz.

İstanbul’a tatile gitmek demek direkt birkaç kilo almak demek oldu benim için. Bu makus talihi yıkmak için bu defa daha sağlıklı, daha az yiyip birazcık da spor yaptım. Sonuç, bir haftada birkaç değil de 1 kiloya yakın alarak dönüş!! Yine bol sporlu-diyetli mesailer bekler bizi!