Bern

Yolculuk Terapisi ve Hepsi Hikaye’yi muhtemelen biliyorsundur.

Hepsi Hikaye’deki şahane atölyelerde hayatınızda pek çok değişik pencere açabilirsiniz. İnternet sitesinde kendilerini şöyle tarif ediyorlar:

“Şubat 2009’da açılan Hepsi Hikaye, modern ve çağdaş sanat, sinema, felsefe, fotoğraf, caz ve klasik müzik, siyasi ve dinler ve tarihi, edebiyat ve seyahat gibi sanatsal, düşünsel,  görsel, işitsel atölye ve sohbetlerin yer aldığı, düşünen zihinler için soru sorma, merak ve keşif yeri.

Hepsi Hikaye

Ev gibi rahat bir ortamda, her konunun ustası ile buluşup, hayatın gündelik koşuşturmasından sıyrılıp,  sadece kendimize ait farklı keşifler ve paylaşımlar yaşamak için interaktif tartışma alanı.

Hayata dair hikayeler ve keşifler ile buluşma durağı. Hayata farklı perspektiflerden bakma, yeniden algılama zemini.

Bebek’te Hepsi Hikaye’de bilgiler, bilimler, disiplinler, meslekler, dönemler, ekoller, inanışlar arasındaki sınırları eriterek, 360 dereceden insanı anlamaya çalışıyoruz. Nerden geldik nereye gidiyoruz, biz bunun içinde nerede yer alıyoruz?. Meraklı yolcuların durağı Hepsi Hikaye’de insan olmanın hikayesine yelken açıyoruz…”

 

Mesela ben bu ara İstanbul’da olsam Aroma terapi atölyesini kaçırmazdım, bu konuda İsviçre’de de çok revaçta, her yerde yağlar ve faydaları anlatılıyor-da Fransızca olduğundan acı çekiyorum :)

Ya da gurme yanımızı da memnun etmek için yemek atölyelerinden birini deneyebilirsiniz, çok şanslısınız ne diyeyim!

Yolculuk Terapisi ise seyahatle ilgili, giden-gitmek isteyen-gidemeyen tüm seyahat tutkunlarına resim ve anlatıları, tavsiye ve fikirleri ile dört koldan destek veren bir site. O kadar derin ve detaylı yazılar var ki, interneti ya da kitapları saatlerce taramanıza gerek kalmadan tüm önemli bilgileri, bizzat tecrübe ederek derlenmiş bilgileri tek bir yerde bulabiliyorsunuz! Bunca yıldır ben nasıl farketmemişim bu siteyi kendime hayret ediyorum!

Gideceğiniz yeri bulmak için bir de arama motoru var, zamanı-motivasyonu-süreyi giriyorsunuz o da size uygun öneriler veriyor! Şahane cidden!

Yolculuk terapisi

 

Sizin Gözünüzden bölümünde de gezmeyi ve fotoğraflamayı seven gezginlere yazı ve fotoğraflarını yayınlama fırsatı veriyor. Bizim Bern gezisini blogda yazmaya niyetlenirken, Yolculuk Terapisi kısmet oldu! Buyrun buradan bakın..

Tüm bunların yaratıcısı Zeynep Boneval Atılgan da kurumsal dünyadan çıkıp da kendi hayallerinin peşinde harika işler yaratmış biri, detayları burada.

Hep söylüyorum, yine söyleyeceğim, her ne kadar internet haddini aştığında kötü bir alışkanlık olsa da, doğru kullanıldığında, insanın hayatını değiştirecek, güzelleştirecek, geliştirecek o kadar farklı alanlara sahip ki… İş ki zamanı doğru yerlerinde harcayabilelim!

Ben şimdi biraz tatil hayali kuracağım, en sevdiğim alanlardan biri nasılsa!